Abracon Corporation ASG-P-V-A-320.000MHZ
ASG-P-V-A-320.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-320.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 320.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-320.000MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-A-320.000MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-A-320.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-320.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-320.000MHZ
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency320MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-320.000MHZ
Related LinksASG-P-V-A-, ASG-P-V-A-320.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-320.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-320.000MHZ
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf