Abracon Corporation ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T.pdf
Availability of ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
QUANTITY
ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-LJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
Related LinksASG2-LJ-1000.0, ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T Details Description
Related parts for ASG2-LJ-1000.000MHZ-513289-T
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" .50MM 10 POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf