Abracon Corporation ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T.pdf
Availability of ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
QUANTITY
ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-LJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
Related LinksASG2-LJ-156.2, ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T Details Description
Related parts for ASG2-LJ-156.250MHZ-513283-T
RES SMD 3.57M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf