Abracon Corporation ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
ASGTX-C-12.288MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-12.288MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-12.288MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency12.288MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-12, ASGTX-C-12.288MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-12.288MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-12.288MHZ-1-T
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATOR-ALLIGATOR CLIP PVC WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IGBT 600V 300A 600W PKG S datasheet.pdf