Abracon Corporation ASGTX-C-125.000MHZ-2
ASGTX-C-125.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-125.000MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-125.000MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-C-125.000MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-C-125.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-125.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-125.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency125MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-125.000MHZ-2
Related LinksASGTX-C-12, ASGTX-C-125.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-125.000MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-125.000MHZ-2
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 56 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 12VIN 4A ADJ OUT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
25POS M P/C 370PF 4-40 datasheet.pdf