Abracon Corporation ASGTX-D-100.000MHZ-1
ASGTX-D-100.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-100.000MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-100.000MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-100.000MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-100.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-100.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-100.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
TypeVCTCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-100.000MHZ-1
Related LinksASGTX-D-10, ASGTX-D-100.000MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-100.000MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-100.000MHZ-1
JUMPER-H1504TR/A2015G/H1504TR 2" datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK N 50 OHM datasheet.pdf
IC SWITCH BIPO DUAL OUT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf