Abracon Corporation ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
ASGTX-D-100.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-100.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-100.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-D-100, ASGTX-D-100.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-100.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-100.000MHZ-2-T
IC CLK BUFFER 1:2 5GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf