Abracon Corporation ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
ASGTX-D-120.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-120.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-120.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-120, ASGTX-D-120.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-120.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-120.000MHZ-1-T
SOCKET LASER DIODE 3POS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 4POS T/H datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 6SOT datasheet.pdf
ATTENUATOR 6DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
EVAL BD 3A DVR LED5000 FLT BOOST datasheet.pdf
ASSY, PLUG, 6POS, AS16, VO, KEYC datasheet.pdf