Abracon Corporation ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
ASGTX-D-122.880MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-122.880MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-122.880MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency122.88MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-122, ASGTX-D-122.880MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-122.880MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-122.880MHZ-1-T
PROTO-BRD 12PIN DISCRETE SMD SIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS STR datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
BRACKET COMPUTER D-SUB EISA/ISA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf