Abracon Corporation ASGTX-D-19.440MHZ-2
ASGTX-D-19.440MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-19.440MHZ-2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-19.440MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-19.440MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-19.440MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-19.440MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-19.440MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-19.440MHZ-2
Related LinksASGTX-D-1, ASGTX-D-19.440MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-19.440MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-19.440MHZ-2
HEADER 18POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1812 16V 0.5A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 16W NI780-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 3.408 OHM datasheet.pdf
PANEL MOUNT BASE datasheet.pdf
INDENTER-INSULATION datasheet.pdf
SACC-DSI-MINFS-5CON-M26 PCB datasheet.pdf
10000UF 35V 30X30 datasheet.pdf