Abracon Corporation ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
ASGTX-D-24.576MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-24.576MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-24.576MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-24, ASGTX-D-24.576MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-24.576MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-24.576MHZ-1-T
KNOB CLR GLOSS.50"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO263-3 datasheet.pdf
1624 APPLIANCE INLET 20A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
DEMA15SNMBK47F0 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 50A PNL MNT datasheet.pdf