Abracon Corporation ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-D-500, ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A SO8FL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1050V 1.4A TO-220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf
ACB 19C 19#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 16 V datasheet.pdf