Abracon Corporation ASGTX-P-120.000MHZ-2
ASGTX-P-120.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-120.000MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-120.000MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-P-120.000MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-P-120.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-120.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-120.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-120.000MHZ-2
Related LinksASGTX-P-12, ASGTX-P-120.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-120.000MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-120.000MHZ-2
RELAY START/STOP 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf