Abracon Corporation ASGTX-P-19.440MHZ-1
ASGTX-P-19.440MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-19.440MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-19.440MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-19.440MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-19.440MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-19.440MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-19.440MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-19.440MHZ-1
Related LinksASGTX-P-1, ASGTX-P-19.440MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-19.440MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-19.440MHZ-1
CONN HEADER 34POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.51"LX2.52"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN FFC TOP 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf