Abracon Corporation ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-P-24., ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-24.576MHZ-1-T2
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN PIN RCPT .015" - .022" DIA datasheet.pdf
2534 HOLD DOWN SPRING *690370079 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
PREMOFLEX 1 JMPR 152LGT TYPE A 2 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EN5336QI datasheet.pdf
1.25 AF TAB ASSY 16P TOP ENTRY datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
6800UF 200V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf