Abracon Corporation ASGTX-P-32.768MHZ-2
ASGTX-P-32.768MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-32.768MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-32.768MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-P-32.768MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-P-32.768MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-32.768MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-32.768MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency32.768MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-32.768MHZ-2
Related LinksASGTX-P-3, ASGTX-P-32.768MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-32.768MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-32.768MHZ-2
IC ADC LP 5V 12-BIT SRL 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 12A TO-268 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 24-28AWG .250 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 28POS datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf