Abracon Corporation ASML-10.000MHZ-ET
ASML-10.000MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASML-10.000MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASML-10.000MHZ-ET.pdf
Availability of ASML-10.000MHZ-ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASML-10.000MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASML-10.000MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASML-10.000MHZ-ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASML
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASML-10.000MHZ-ET
Related LinksASML-10., ASML-10.000MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASML-10.000MHZ-ET Details Description
Related parts for ASML-10.000MHZ-ET
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL AC V-INPUT datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN CABLE STNDRD STRAIGHT M8 5M datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 133MHZ 28SSOP datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf