Avago Technologies US, Inc. ASMT-JW32-NVVJ1
ASMT-JW32-NVVJ1 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-JW32-NVVJ1
Brief Description
LED ASMT-JX32 COOL WHT 5650K SMD
Datasheet Download
ASMT-JW32-NVVJ1.pdf
Availability of ASMT-JW32-NVVJ1
QUANTITY
ASMT-JW32-NVVJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-JW32-NVVJ1
Internal Part NumberEIS-ASMT-JW32-NVVJ1
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Jul/2014
FamilyLED Lighting - White
SeriesASMT-Jx32
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5650K (5000K ~ 6300K)
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm
Flux @ 25°C, Current - Test107 lm (100 lm ~ 114 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test96 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-JW32-NVVJ1
Related LinksASMT-JW, ASMT-JW32-NVVJ1 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-JW32-NVVJ1 Details Description
Related parts for ASMT-JW32-NVVJ1
IC DAC 12BIT 16CHAN 5V 52LQFP datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf