Abracon Corporation ASPI-0309-100M-T4
ASPI-0309-100M-T4 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0309-100M-T4
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 550MA 640 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0309-100M-T4.pdf
Availability of ASPI-0309-100M-T4
QUANTITY
ASPI-0309-100M-T4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0309-100M-T4
Internal Part NumberEIS-ASPI-0309-100M-T4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0309.pdfASPI-0309.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0309
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation430mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)640 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)