Abracon Corporation ASPI-0315FSSA-220M-T3
ASPI-0315FSSA-220M-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0315FSSA-220M-T3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 470MA 500 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0315FSSA-220M-T3.pdf
Availability of ASPI-0315FSSA-220M-T3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASPI-0315FSSA-220M-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0315FSSA-220M-T3
Internal Part NumberEIS-ASPI-0315FSSA-220M-T3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0315FSSA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation560mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0315FSSA-220M-T3
Related LinksASPI-0315F, ASPI-0315FSSA-220M-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0315FSSA-220M-T3 Details Description
Related parts for ASPI-0315FSSA-220M-T3
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 216VWM 348.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW 3DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf