Abracon Corporation ASPI-0428S-100M-T
ASPI-0428S-100M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0428S-100M-T
Brief Description
FIXED IND 10UH 1A 128.3 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0428S-100M-T.pdf
Availability of ASPI-0428S-100M-T
QUANTITY
ASPI-0428S-100M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0428S-100M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0428S-100M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0428S.pdfASPI-0428S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0428S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)128.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0428S-100M-T
Related LinksASPI-042, ASPI-0428S-100M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0428S-100M-T Details Description
Related parts for ASPI-0428S-100M-T
TERM QUICK-CONNECT FEMALE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4A TO-220SIS datasheet.pdf
RES 597 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf