Abracon Corporation ASPI-0704S-821M
ASPI-0704S-821M picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0704S-821M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820UH 200MA 5.2 OHM
Datasheet Download
ASPI-0704S-821M.pdf
Availability of ASPI-0704S-821M
QUANTITY
ASPI-0704S-821M Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0704S-821M
Internal Part NumberEIS-ASPI-0704S-821M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0704S.pdfASPI-0704S.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0704S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.2 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0704S-821M
Related LinksASPI-07, ASPI-0704S-821M Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0704S-821M Details Description
Related parts for ASPI-0704S-821M
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A2015V/H1507TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100KOHMS SC70-5 datasheet.pdf
MT-RJ MOD 250UM JACK KIT 6 PK datasheet.pdf
V850ES KG1 IECUBE 100 QFP S-TYPE datasheet.pdf
CBL 36POS 0.5MM JMPR TYPE A 8" datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf