Abracon Corporation ASPI-1040HI-R22M-T05
ASPI-1040HI-R22M-T05 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-1040HI-R22M-T05
Brief Description
FIXED IND 220NH 35A 0.96 MOHM
Datasheet Download
ASPI-1040HI-R22M-T05.pdf
Availability of ASPI-1040HI-R22M-T05
QUANTITY
ASPI-1040HI-R22M-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-1040HI-R22M-T05
Internal Part NumberEIS-ASPI-1040HI-R22M-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-1040HI.pdfASPI-1040HI.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-1040HI
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating35A
Current - Saturation68A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.96 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.439" L x 0.394" W (11.15mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-1040HI-R22M-T05
Related LinksASPI-1040H, ASPI-1040HI-R22M-T05 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-1040HI-R22M-T05 Details Description
Related parts for ASPI-1040HI-R22M-T05
DIODE GEN PURP 2KV 600A B8 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 90NS 68PLCC datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 0.9A datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE D 8POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 43 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf