Abracon Corporation ASPI-2515-1R5N-T2
ASPI-2515-1R5N-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2515-1R5N-T2
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.8A 67 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-2515-1R5N-T2.pdf
Availability of ASPI-2515-1R5N-T2
QUANTITY
ASPI-2515-1R5N-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2515-1R5N-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2515-1R5N-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2515.pdfASPI-2515.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2515
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating1.8A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)67 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2515-1R5N-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2515-1R5N-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2515-1R5N-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2515-1R5N-T2
CONN PIN .062 18-22AWG AU CRIMP datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 84PLCC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE RJ45 datasheet.pdf
AUDIO TRANSFORMER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A datasheet.pdf
70 50/50 HDR SMT.250 W/HD VC datasheet.pdf
3650 2A 0.25UH 5% 2K RL datasheet.pdf