Abracon Corporation ASPI-3012S-820M-T
ASPI-3012S-820M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-3012S-820M-T
Brief Description
FIXED IND 82UH 270MA 2.54 OHM
Datasheet Download
ASPI-3012S-820M-T.pdf
Availability of ASPI-3012S-820M-T
QUANTITY
ASPI-3012S-820M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-3012S-820M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-3012S-820M-T
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating270mA
Current - Saturation170mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.54 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-3012S-820M-T
Related LinksASPI-301, ASPI-3012S-820M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-3012S-820M-T Details Description
Related parts for ASPI-3012S-820M-T
THERMISTOR NTC 15K 3% 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 24MM datasheet.pdf
WASHER FLAT RETAINING #4 NYLON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A X2-DFN0806-3 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf