Abracon Corporation ASPI-4030S-100M-T
ASPI-4030S-100M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-100M-T
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.5A 100 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-100M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-100M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-100M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-100M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-100M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.95A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-100M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-100M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-100M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-100M-T
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 4A 250/440V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.09 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 16 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf