Abracon Corporation ASPI-4030S-390M-T
ASPI-4030S-390M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-390M-T
Brief Description
FIXED IND 39UH 730MA 435 MOHM
Datasheet Download
ASPI-4030S-390M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-390M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-390M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-390M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-390M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating730mA
Current - Saturation1.03A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)435 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-390M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-390M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-390M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-390M-T
CONN HEADER PA 3POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC ADH WHITE 3" datasheet.pdf
MINIATURE TEST PROBE BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC PSOC 8K FLASH 28GPIO 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
BCL-138-WP-PL PLTD .750 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf