Abracon Corporation ASPI-4030S-910M-T
ASPI-4030S-910M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-910M-T
Brief Description
FIXED IND 91UH 460MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-910M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-910M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-910M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-910M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-910M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance91µH
Tolerance±20%
Current Rating460mA
Current - Saturation650mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-910M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-910M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-910M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-910M-T
RES SMD 732 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN TAB SNG SIDE QUICK-CONNECT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 36-VFQFPN datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CAP MICA 0.056UF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 30PIN CRIMP datasheet.pdf
HDM SMPO090F140F LM datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf