Abracon Corporation ASPI-6045S-150M-T
ASPI-6045S-150M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-6045S-150M-T
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.05A 68 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-6045S-150M-T.pdf
Availability of ASPI-6045S-150M-T
QUANTITY
ASPI-6045S-150M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-6045S-150M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-6045S-150M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-6045S.pdfASPI-6045S.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-6045S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.05A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)68 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-6045S-150M-T
Related LinksASPI-604, ASPI-6045S-150M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-6045S-150M-T Details Description
Related parts for ASPI-6045S-150M-T
CAP FILM 0.24UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.9PF 50V 1210 datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 20TSSOP datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V JB 0603 datasheet.pdf
SC 3.81/11/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf