Stackpole Electronics Inc. ASRM1JA220K
ASRM1JA220K picture photo
Mfg. Part Number
ASRM1JA220K
Brief Description
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ASRM1JA220K.pdf
Availability of ASRM1JA220K
QUANTITY
ASRM1JA220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ASRM1JA220K
Internal Part NumberEIS-ASRM1JA220K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package2,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASRM1JA220K
Related LinksASRM1, ASRM1JA220K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ASRM1JA220K Details Description
Related parts for ASRM1JA220K
FIXED IND 33UH 189MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS WITH HOLDER FOR LUXEON M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 48POS datasheet.pdf