Abracon Corporation AST3TQ-26.00MHZ-5
AST3TQ-26.00MHZ-5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-26.00MHZ-5
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-26.00MHZ-5.pdf
Availability of AST3TQ-26.00MHZ-5
QUANTITY
AST3TQ-26.00MHZ-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-26.00MHZ-5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-26.00MHZ-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ.pdfAST3TQ.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-55°C ~ 95°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-26.00MHZ-5
Related LinksAST3TQ-2, AST3TQ-26.00MHZ-5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-26.00MHZ-5 Details Description
Related parts for AST3TQ-26.00MHZ-5
CONN PLUG 80 POS VERT DUAL PCB datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X4 BK RED datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 6SON datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D4SL-N2FFA-D datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
EF PIGTAIL SPL/W/TRIM 130F 200O datasheet.pdf