Abracon Corporation AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
Related LinksAST3TQ-V-19.4, AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T2
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 80K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LARGE TOOL HOLDER (BOEING) datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf
DSUB 9 F SOD G30 ROHS datasheet.pdf