Abracon Corporation AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-19.4, AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.440MHZ-50-SW-T5
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHOTO DIODE 900NM DOME CLR TO-18 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 700MA 91 MOHM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 25K OHM 75W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf