Abracon Corporation AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-24.5, AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-24.576MHZ-50-SW-T5
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V AA BUTTON NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf