Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
Related LinksAST3TQ-V-25.0, AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T2
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC VOICEBAND CODEC 5V 1CH 20SSOP datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
ICL 1.3 OHM 20% 8A 12MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" WHT datasheet.pdf
MEP-6T PNL TOUCH SCREEN/MESSAGE/ datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf