Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-25.0, AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-50-SW-T5
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 0804 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf