Abracon Corporation AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
Brief Description
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-T-1, AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-19.440MHZ-1-C
CONN PLUG 5POS W/SOCKETS datasheet.pdf
IC 8BIT BUS TXRX 24-TVSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADN2850SDZ datasheet.pdf
RES 629 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 25MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf