Abracon Corporation AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-C
RES ADJ 50 OHM 100W 10% LUGS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.22V 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Lighting 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-220FP datasheet.pdf
VARISTOR 612V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf