Abracon Corporation AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-T-25., AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW-T5
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 240A HALF-PAK datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 14POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 100V SCREW datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 39 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
3300UF 25V 16X25 datasheet.pdf