Abracon Corporation AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
Related LinksAST3TQ53-V-2, AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
IC MOTOR CONTROLLER PAR 38TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 3W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SGL CRIMP 2MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
BOARD WIRELESSHART MANAGER datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION SOT23-6L datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 100V 8X16 85C AXI datasheet.pdf