Abracon Corporation AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-30, AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C-T2
IC COMPARATOR SGL R-R 3/5V 8UMAX datasheet.pdf
CONNECTOR MALE 15POS R/A datasheet.pdf