Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR30H/AE30M/HPL30H datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .042-.049 TIN datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DUAL 1-4 16SO datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC3W-NC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf