Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
Related LinksASTMK-8.192K, ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28SOP datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A datasheet.pdf