Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Related LinksASTMKH-32.76, ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
BUSHING 1.000" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
HEAT SINK 50MM X 45MM X 15MM datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RING TONG 24-22AWG #8 PIDG datasheet.pdf
CONN PIN SIZE 16 CRIMP 50 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 28POS .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.475 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf