Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
Related LinksASTMKH-32.76, ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-D26-T
FUSE CERM 500MA 600VAC 3AB 2PC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 3.5MM SMT .5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
CONN AC/DC 3W 5VOUT SINGLE T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf