Vishay/Sprague T86D336K020EAAL
T86D336K020EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K020EAAL
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K020EAAL.pdf
Availability of T86D336K020EAAL
QUANTITY
T86D336K020EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K020EAAL
Internal Part NumberEIS-T86D336K020EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K020EAAL
Related LinksT86D336, T86D336K020EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K020EAAL Details Description
Related parts for T86D336K020EAAL
FIXED IND 180NH 460MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OCP 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 8POS TIN datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V TIN 8.0A datasheet.pdf