Abracon Corporation ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-16.0, ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-16.000MHZ-EJ-E-T
IC REG LDO 9V 1.2A SP3SUA datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC NTSC/PAL/SECAM DECODER 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 36YD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 36.5MM PANEL datasheet.pdf
FIXED IND 85NH 31A 0.55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .152M 39POS datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf