Abracon Corporation ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-100, ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MICROPWR DUAL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 37.5X37.5X19.5MM NO TIM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 16-48V 1.6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf