Abracon Corporation ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-100, ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-100.000MHZ-EJ-E-T
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 15POS HD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH SGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf