Abracon Corporation ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPA-18-27., ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3
BOX PLASTIC BLACK 2.25"L X 1"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 34POS SMD datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US datasheet.pdf